Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Petícia - za prestavbu križovatky pri AUTOCENTRE BystrianskyVytlačiť
 

Petícia


Mesto Veľký Krtíš po rokovaní s Krajským dopravným inšpektorátom v Banskej Bystrici, Okresným dopravným inšpektorátom vo Veľkom Krtíši a Okresným úradom, odborom cestnej dopravy a miestnych komunikácií vo Veľkom Krtíši, ktoré sa uskutočnilo v prvom polroku 2017 na tému zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky na území mesta Veľký Krtíš, spúšťa petičnú akciu za prestavbu križovatky pri AUTOCENTRE Bystriansky z riadnej, na kruhovú.

Slovenská správa ciest na požadovanú prestavbu potrebuje prideliť finančné prostriedky najbližšej správe ciest do rozpočtu na rok 2018. Táto forma nátlakovej akcie má za cieľ zvýšiť záujem Krajskej správy ciest o riešenie bezpečnostnej situácie na uvedenej križovatke. Doterajšie jednania na úrovni zodpovedných zástupcov okresu s Krajskou správou ciest neboli úspešné. Prestavba riadnej križovatky  na kruhovú zvýši bezpečnosť cestnej premávky, a je predpoklad, že zníži aj počet dopravných nehôd.

Občania, ktorí cítia spoluzodpovednosť za uvedený stav a majú záujem sa vyjadriť, môžu tak urobiť formou podpisu petičného hárku, ktorého vzor tu uverejňujeme. Petičné hárky obdržal každý poslanec Mestského zastupiteľstva vo Veľkom Krtíši. Taktiež je možné ju podpísať na Mestskom úrade vo Veľkom Krtíši J.A.Komenského 3, u ktoréhokoľvek pracovníka, vybavujúceho agendu pre občanov.  

Mesto Veľký Krtíš ďakuje všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť petičnú akciu za prestavbu križovatky pri AUTOCENTRE Bystriansky, z riadnej na kruhovú. Vyzbieralo sa 2866 podpisov.

Petičné hárky spolu so sprievodným  listom boli doručené Ministerstvu dopravy a výstavby SR.


 
 
  • Pondelok199graphic-icon
  • Utorok1910graphic-icon
  • Streda199graphic-icon
TERMÍNY ODBERU krvi na rok 2018.pdf TREMINY ODBERU krvi na rok 2018.pdf (280.2 kB)

dnes je: 16.10.2018

meniny má: Vladimíra

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28407

 
 
 
14897

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka