Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Akcie

11.1.2019   18:00

VELKY KRTIS PLAGAT FINAL - premiera-1.jpg

Kino Baník

NASLEDUJÚCA ZASTÁVKA A TATÍNEK POD STROMEK

Rodná premiéra filmov “Nasledujúca Zastávka” a “Tatínek pod stromek” mladého a talentovaného Dominika Györgya z Veľkého Krtíša za osobnej účasti tvorcov, s moderovanou diskusiou po projekcii.

Nasledujúca Zastávka:
Dĺžka filmu: 13 minút
Rok výroby: 2018
Krajina pôvodu: Česko
Žáner: Dráma

Hrajú: Jana Oľhová, Ondřej Novák
Réžia a scenár: Dominik György
Scénografia: Dominik György
Kamera: Lubomír Ballek
Mentálne postihnutý šofér a na smrť unavená stevardka s autobusom na ceste životom. Ako ďaleko zájdu? "Vážení pasažieri, pripútajte sa!"
Obetavosť milujúcej matky splniť svojmu hendikepovanému synovi sen, pomocou hry, ktorá mu ponúka únik do sveta fantázie, v ktorej je tak šťastný, plní zároveň cieľ prežiť a zachovať pokoj v rodine. Syn vyrástol avšak nedospel, preto sa časom matkina hra pre ňu samotnú stala každodenným bojom a utrpením. Dokedy sa jej však podarí túto dlhoročnú terapiu udržať pod kontrolou je otázne. Bude ich nasledujúca zastávka konečná?

Tatínek pod stromek:
Dĺžka filmu: 8 minút
Rok výroby: 2018
Krajina pôvodu: Česko
Žáner: Tragikomédia

Hrajú: Jan Onder, Lída Jakubův, Adam Vacula, Heřman Tajovský, Johanka Suchá
Réžia a scenár: Dominik György
Kamera: Lubomír Ballek
Keď už prestávate veriť, že sa ešte niekedy objaví a či vôbec existuje, tak práve vtedy sa zjaví v plnej paráde… Ježiško? Možno… Eva, matka dvoch detí trávi Vianoce s novým adeptom na otecka Erikom, a zasväcuje ho spolu s deťmi do Vianočných kresťanských tradícií. Na návštevu však prichádza Evina tajná minulosť, ktorá nie je práve taká, akú ju pozná Erik ale to sa dozvie už v tento štedrý večer. Deti sa zo zjavenia mimoriadne tešia, pretože už časom prestali dúfať, že sa ešte niekedy znova objaví.

Vstupné dobrovoľné


 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28820

 
 
 
15038

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka