Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

ŽihadielkoVytlačiť
 

HLASUJTE za VEĽKÝ KRTÍŠ

Spoločnosť LIDL v rokoch 2016 a 2017 postavila 20 Lidl ihrísk Žihadielko. Žihadielko vyvolalo pozitívny ošiaľ a dokázalo zjednotiť celé mestá. Počas šiestich týždňov ním žilo vždy celé Slovensko s jedným spoločným cieľom – získať pre svoje mesto čo najviac hlasov.

žihadielkoAj tento rok bola účasť v súťaži ponúknutá všetkým slovenským mestám a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa potravín Lidl. V termíne do 31.12. 2017 mala samospráva mesta zvážiť, či má k dispozícii vhodný pozemok pre realizáciu ihriska a či sa do projektu zapojí.  A tak sme sa prihlásili aj my – VEĽKÝ KRTÍŠ.

Súťažiť sa bude v piatich kategóriách: štyri kategórie, do ktorých sú mestá zaradené podľa počtu obyvateľov, a piata samostatná kategória miest, ktoré boli víťazmi v roku 2016 alebo v roku 2017. V každej kategórii môžu vždy dve mestá získať Lidl ihrisko Žihadielko.

Všetky Lidl ihriská Žihadielka spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy detí, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú.  Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom včielky Maje zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestnených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.

Ihrisko Žihadielko je navrhnuté a realizované spoločnosťou, ktorá má tradíciu v tejto oblasti. Herné prvky sú z odolných materiálov a spĺňajú prísne kvalitatívne a bezpečnostné kritériá. Je samozrejmosťou, že všetky herné prvky detského ihriska prešli certifikáciou. Hodnota jedného Lidl ihriska Žihadielko je 87.000 €.

Do hlasovania o ihrisko Žihadielko sa môže celé Slovensko zapojiť opäť a to od 15. januára až do 28. februára 2018.

HLASUJTE za VEĽKÝ KRTÍŠ


 
 
  • Utorok-4-13graphic-icon
  • Streda-6-10graphic-icon
  • Štvrtok-5-10graphic-icon
Termíny odberu krvi na rok 2019 Termíny odberu krvi na rok 2019.pdf (465 kB)

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28543

 
 
 
14974

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka