Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zber objemného odpaduVytlačiť
 

19. marec 2019

 

Uplynulý týždeň mali veľkokrtíšania možnosť zbaviť sa odpadu, ktorý nie je možné uložiť do zbernej nádoby jednoducho a pohodlne. Stačilo, ak ho v presne stanovenom termíne uložili k zberným nádobám a mesto sa postaralo o jeho odvoz. Šlo najmä o starý nábytok, koberce, linoleum či elektroodpad. Mesto aj touto službou vychádza v ústrety občanom keďže stačí odpad vyložiť k zberným nádobám.
V prípade, že termín niekomu nevyhovoval, má možnosť celoročne tento druh odpadu odovzdať na Zbernom dvore a to bezplatne. Minulý rok sa v rámci takéhoto mobilné zberu vyzbieralo v meste cca 170 ton odpadu.
V týchto dňoch mesto v upratovaní pokračuje a to zberom biologicky rozložiteľného odpadu z IBV. Tento zber sa zabezpečuje pre obyvateľov rodinných domov každých 14 dní do mesiaca október.
Po uplynutí termínov je odpad ukladať mimo zberných nádob prísne ZAKÁZANÉ.
Zároveň sa v meste zametajú chodníky od posypov po zimnej údržbe. Jarné upratovanie je už teda aj vo Veľkom Krtíši v plnom nasadení.

 

                                                                                             

                                                                                                                      Erika Grega


 
 
Termíny odberu krvi na rok 2019 Termíny odberu krvi na rok 2019.pdf (465 kB)

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28784

 
 
 
15029

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka