Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Prezident SR vo Veľkom KrtíšiVytlačiť
 

28. marec 2019

        

Prezident SR 2019Dnes dopoludnia privítal primátor mesta Dalibor Surkoš na pôde Veľkého Krtíša prezidenta SR Andreja Kisku. Po krátkej debate v kancelárii primátora sa hlava štátu presunula do priestor kancelárie Komunitného centra menšín. To pôsobí vo Veľkom Krtíši už niekoľko rokov a venuje sa rómskej problematike. 
Gymnázium A. H. Škultétyho bolo ďalšou zastávkou prezidenta, ktorého počas celej návštevy sprevádza primátor. Tu ho čaká debata so študentmi. Po nej sa stretne aj so starostami okresu v spoločnosti Movino, ktorá v stredoslovenskej vinohradníckej oblasti predstavuje najväčšieho výrobcu vín s dlhoročnými skúsenosťami.
Na programe je tiež zastávka v spoločnosti ERCE, ktorá patrí k jedným z väčších zamestnávateľov vo Veľkom Krtíši.
Primátor s prezidentom debatovali aj na tému nezamestnanosti v okrese, ale i v meste, ktorú sa darí aj vďaka zahraničným investorom znižovať. Primátor mesta tiež spomenul stav ciest, ktorý je aj v tomto okrese v nevyhovujúcom stave a debatovali tiež  o rýchlostnej ceste R7.
Ako pamiatku na návštevu Veľkého Krtíša dostal prezident SR Andrej Kiska od primátora mesta Dalibora Surkoša knihy o meste a víno, ktoré neodmysliteľne patrí k tomuto regiónu a reprezentuje ho aj za hranicami našej krajiny.  

 

                                                                                             

                                                                                                                      Erika Grega

Fotogaléria
Fotogaléria
 


 
 
Termíny odberu krvi na rok 2019 Termíny odberu krvi na rok 2019.pdf (465 kB)

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28784

 
 
 
15029

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka