Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Pozemky pri rodinných domochVytlačiť
 

Vážení občania.

V poslednej dobe sa hromadia podania občanov mesta Veľký Krtíš žijúcich v rodinných domoch, ktorí prichádzajú dodatočne na to, že nie všetky pozemky ktoré využívajú sú aj ich vlastníctvom. Mnohokrát sú múriky, záhrady, oplotenia posunuté aj do pozemkov, ktoré sú vo vlastníctve mesta Veľký Krtíš.

Táto nezrovnalosť potom komplikuje život obyvateľov rodinných domov pri ohlasovaní drobných stavieb, stavebných úprav, rekonštrukčných prácach,... a môže byť aj dôvodom majetkovo - právnych sporov .

Na túto skutočnosť Vás upozorňujeme a žiadame Vás, aby ste si vo vlastnom záujme overili vlastníctvo k pozemkom ktoré v dobrej viere užívate ako vlastné.

V prípade nezrovnalostí môžete požiadať mesto Veľký Krtíš o spoluprácu a následne o dodatočné usporiadanie vlastníckeho vzťahu.

Podľa v súčasnosti platných Zásad hospodárenia s majetkom mesta je pri dodatočnom usporiadaní pozemkov do výmery 150m2 cena 4€/1m2. Táto cena platí do 30.06.2020. Po tomto termíne sa budeme riadiť trhovou cenou.

Bližšie informácie:

Mestský úrad vo Veľkom Krtíši, J.A.Komenského 3, Odbor investičný a životného prostredia, 1. poschodie, č. dverí 36, Ing. Danka Mojžišová, tel. č.: 047/4812122,123


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28920

 
 
 
15100

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka