Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity na školách

ZUŠ - Medzinárodný deň matiek

MDD sa oslavoval aj vo Veľkom Krtíši. V bohatom programe, sa na pódiu na Amfiteátri, 31. mája, v poobedných hodinách, predstavili aj žiaci Základnej umeleckej školy, Veľký Krtíš. Svojim vystúpením spestrili program patriaci všetkým deťom. Svoje umenie a talent predviedli chlapci aj dievčatá. Spievali a hrali na viacerých hudobných nástrojov.

 

Fotogaléria
Fotogaléria

 


 

ZUŠ - Deň matiek

Deň matiek  je deň, kedy sa vzdáva úcta matkám a materstvu. Program pre svoje mamičky ako aj pre všetkých, ktorí prišli do Kultúrneho domu vo Veľkom Krtíši, pripravili aj žiaci ZUŠ vo Veľkom Krtíši. Spolu so svojimi pedagógmi nacvičili piesne, skladby, tance i básne. Aj takýmto spôsobom poďakovali svojim mamám. Veď každá mama si zaslúži chvíľu patriacu len jej. Za lásku, za obetavosť, za starostlivosť, za to, že je tá NAJLEPŠIA MAMA.

 

Fotogaléria
Fotogaléria

 


 

Rok 2018


 

ZUŠ - SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018

SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018Dnes opäť úžasný výkon detských divadiel z Banskobystrického kraja na prehliadke divadiel poézie SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018...

Veľký Krtíš reprezentovali DDS Bodka a DS Fúzia pod vedením Mgr. Art. Silvii Svákusovej a oba získali vynikajúce 1.miesto vo svojej kategórii a postup na celoslovenské kolo v Dolnom Kubíne...

Dievčatá a chlapci tak robia dobré meno nie len ZUŠ vo Veľkom Krtíši, ale i nášmu mestu...

SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018  SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018  SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018
SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018  SLÁDKOVIČOVA RADVAŇ 2018


 

ZUŠ - Súťaž v Maďarsku

V sobotu 28.4.2018 sme si zasúťažili v Maďarsku! I.Rózsavölgyi kupa Balassagyarmat.

Bol to úžasný deň a opäť úžasné výsledky!ZUŠ - Súťaž v Maďarsku

 • Vytancuj si slobodu ZLATO
 • Hľadám samú seba ZLATO
 • Energy flow ZLATO
 • Hollywood STRIEBRO
 • Nádej STRIEBRO

Vyskúšala som si aj obávanú úlohu porotkyne a teda ufff mega náročné (naše som samozrejme nehodnotila) ale zvyšných 75 choreografií dalo poriadne zabrať, no bola to fakt milá skúsenosť.


 

ZUŠ - Pódium mladých umelcov v sólovej hre na klavíri

Dňa 24. apríla 2018 naša ZUŠ – ka organizovala nadregionálnu súťaž „Pódium mladých umelcov“ v sólovej hre na klavíri ISCED 1B. Do súťaže sa zapojili až 10 hudobných škôl z rôznych regiónov ( Hont, Novohrad, Gemer ).

Odborná porota v zastúpení:

Paedr Dr. M. Matiasová, profesorka Konzervatória M.Bellu v Banskej Bystrici Mgr. Ľ. Slebodníková, riaditeľka ZUŠ v Poltári M. Cmoriková, učiteľka ZUŠ v Modrom Kameni si vypočuli 37 umeleckých výkonov v štyroch kategóriach. Každé dieťa s veľkým nadšením okázalo svoj talent a veľkou netrpezlivosťou čakalo na vyhodnotenie súťaže a odniesli so sebou krásne ocenenia a diplomy.

Laureátom súťaže sa stala Adél Danyiová z triedy pani učiteľky A.

Tóthovej zo ZUŠ vo Fiľakove. Cenu primátora mesta Veľký Krtíš získala naša žiačka Johanka Alcnauerová z triedy pani učiteľky K. Badóovej, načo sme veľmi hrdí.

 

Fotogaléria
Fotogaléria

 


 

ZUŠ - DEŇ TANCA 2018

Dňa 24.4.2018 sa konala krajská postupová skúška DEŇ TANCA 2018 v Žiari nad Hronom. Bojovali sme proti 49 choreografiám. My sme mali až 9 choreografií a opäť krásne úspechy.

 • Girl power- ZLATO S POSTUPOM
 • Retrodiscopartyyy- ZLATO S POSTUPOM
 • Hľadám samú seba- ZLATO S POSTUPOM
 • Nádej- ZLATO S POSTUPOM
 • Nečakané dobrodružstvo- STRIEBRO
 • Vytancuj si slobodu-STRIEBRO
 • Hollywood- STRIEBRO
 • Energy flow- STRIEBRO
 • El mio ritmo- BRONZ

Celoslovenská súťaž sa bude konať 15.5.2018 opäť v Žiari nad Hronom už sa všetci veľmi tešíme.

DEŇ TANCA 2018


 

ZUŠ - Pódium mladých tanečníkov

Nesúťažná prehliadka Pódium mladých tanečníkov sa tento rok organizovala v R.Sobote dňa 18.4.2018.

Deti mali z tohto podujatia krásny umelecký zážitok.

Pódium mladých tanečníkov  Pódium mladých tanečníkov  Pódium mladých tanečníkov


 

ZUŠ - Showtime

ShowtimeShowtime je najväčšia a najpopulárnejšia súťaž vo výrazových tancoch na Slovensku s možnosťou kvalifikácie na majstrovstvá Európy. My sme sa zúčastnili regionálnej kvalifikácie 15.4.2018 v Bratislave. Mali sme obrovský úspech nakoľko sa naše tance prebojovali až do GRANDFINÁLE ktoré sa uskutoční v máji v Leviciach.

Víťazné sólo tance Nádej, Energy flow a Hľadám samú seba.

Skupinový tanec Girl power.


 

Základná škola ul. Poľná 1 - Svetový deň vody a Svetový deň lesov

Pani uč. Dulová a žiaci 7. ADňa 22.03.2018 si naša Základná škola na Poľnej 1 pripomenula Svetový deň vody a Svetový deň lesov. Tieto dve akcie sme spojili do jedného dňa a v rámci neho sa učitelia 2. stupňa spoločne so žiakmi 5. – 9. ročníka zapojili do rozličných aktivít, ktoré boli zamerané predovšetkým na uvedomenie si dôležitosti týchto dní, venovaných práve vode a lesom. Jednotlivé triedy súťažili medzi sebou. K získavaniu bodov im dopomohli ich vedomosti o vode i našich lesoch Zeme, obsiahnuté v kvíze, rozličné plagáty,  ktoré vytvárali a taktiež i básne, pri ktorých sa žiaci vynašli a niektoré z nich boli naozaj veľmi originálne. K celkovému umiestneniu im dopomohli aj modré alebo zelené tričká, v ktorých mali prísť do školy. Každý žiak, ktorý sa obliekol do týchto farieb, získal pre svoju triedu cenný bod, ktorý bol prirátaný k celkovému hodnoteniu. Po skončení týchto aktivít sa žiaci spoločne s učiteľmi presunuli ku Krtíšskemu potoku na Ulici Štefana Tučeka, kde sa zapojili do čistenia okolia potoka a zberu odpadu, aby si i takýmto spôsobom uctili tieto dni a pričinili sa o zachovanie čistoty v našom meste.

Čistenie okolia Krtíšskeho potoka  Žiaci 6. B triedy

Jašterička v núdzi

Pozdravujem Vás vody, lesy,
z tej duše pozdravujem Vás.
To som ja, Marienka,
mokne mi sukienka.

V tom lese mokro je
a stále len veľmi leje.
A hľa, veverička hop do kríčka
a tamto ide jašterička.

Kričí, kričí, volá ma,
poď sem Marienka moja.
Mám ja problém veľmi veľký,
ľudia hádžu smeti do rieky.

Znečistili aj môj domček
a odpílili aj môj stromček.
Marienka moja, pomôž mi,
kde mám bývať, povedz mi!

Jašterička moja neboj sa,
vyčistím ti kus lesa.
Sáčky, ohorky, plechovky,
šup s nimi do sukienky.

Už som ti tu vyčistila,
žiaden bordel, žiadna špina.
Ďakujem ti Marienočka,
za to ti dám tri jabĺčka.

Text:    Mgr. Simon Srník
Foto: Mgr. Janka Dulová
Báseň:                     9. A


 

Základná škola Poľná 1, Educate Slovakia

V dňoch 15. až 19. januára  2018 sa naša škola po prvýkrát zapojila do projektu organizácie AIESEC pod názvom  Educate Slovakia. Tento projekt je zameraný na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže. Pozostáva z týždňového učebného plánu, v rámci ktorého prichádzajú lektori z rôznych častí sveta viesť prednášky a interaktívne workshopy.

Na našej škole sme privítali Vítora, 21-ročného študenta agronómie,  z Brazílie a Karinu, 18-ročnú študentku manažmentu, z ostrova Java v Indonézii. Počas jedného týždňa strávili s našimi žiakmi 20 vyučovacích hodín a anglický jazyk sa ozýval triedami a chodbami častejšie ako počas bežných dní. Žiaci mali možnosť vyskúšať si angličtinu v praxi a to nielen na samotných hodinách. Bolo zaujímavé pozorovať ako sa osmelili natoľko, že v diskusiách pokračovali aj počas prestávok, či v jedálni. V prvý deň hanbliví a nevýreční sa postupne osmeľovali a nadobúdali sebavedomie, čo je vo výučbe cudzích jazykov veľmi dôležité. Karina a Vítor nám prostredníctvom krásnych prezentácií priblížili život, kultúru, zvyky a tradície svojich krajín. Naučili sme sa, že brazílska „feijoada“ je národné jedlo, pri sambe sa do rytmu bubnuje na „pandeiro“, že indonézsky „sepak bola api“ (futbal s ohňovou loptou) netreba v žiadnom prípade skúšať doma, v Indonézii sa bez problémov najeme aj bez príboru a že úctu k druhým vyjadríme spôsobom akým sedíme na zemi.

Celý týždeň bol pre našich žiakov výborným spestrením, poskytol im množstvo zaujímavých informácií, ukázal možnosti využitia anglického jazyka v praxi  a v neposlednom rade im priniesol nové, cenné priateľstvá.

Všetci sme sa na záver jednohlasne zhodli, že v budúcnosti sa do projektu opäť radi zapojíme.

štvrtáci štvrtáci štvrtáci
diviataci  ôsmaci
šiestaci


 

Rok 2017


 

Základná škola, Poľná 1 ... Projekt „Záchrana som ja“

Deň 16.november 2017 sa v Základnej škole, Ul. Poľná 1 vo Veľkom Krtíši začal dosť netradične a rušne. Mnohí z okoloidúcich sa prizerali a so strachom sa pýtali: „Čo sa v tej škole stalo? Tam sa muselo stať niečo vážne...“ Však, čo iné by nás každého napadlo, keď by sme pred školou videli stáť dve záchranárske sanitky a k tomu ešte aj osobné vozidlo záchrannej služby.

Áno. Stalo sa.

Všetko to začalo ešte v septembri, keď sa žiaci I. stupňa zapojili do projektu „Záchrana som ja“. Cieľom projektu bolo vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl a naučiť deti dbať na svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať tak, pred úrazmi v školských zariadeniach, ale i mimo nich. Do projektu sa mohol zapojiť súťažný tím pozostávajúci z triedneho kolektívu I. stupňa ZŠ.

Podstatou projektu bolo vytvoriť knižnú publikáciu, v ktorej sa odohrával nejaký príbeh – vymyslený, rozprávkový, skutočný, z ríše zvierat tematicky zameraný na prvú pomoc, záchranu života, prevenciu pred úrazmi, či bezpečnosť na ceste. Táto publikácia mala povinné náležitosti - 3 ilustrácie:

 1. ilustrácia zobrazujúca  život zachraňujúce telefónne čísla 150, 155, 158, 112,
 2. ilustrácia zobrazujúca tému bezpečnosti na cestách,
 3. ilustrácia podľa vlastného výberu.


A čo sme mohli získať a vyhrať? V tomto projekte bolo vybratých 50 škôl, ktoré sa dostali do finále a jednou z nich je aj Základná škola, Ul. Poľná 1, Veľký Krtíš a získala tak:

 • automatický externý defibrilátor (AED),
 • skrinku s alarmom pre AED,
 • doplnkovú sadu k AED – Starter kit pre deti,
 • zážitkovú ukážku prvej pomoci so sanitkou pre 1. stupeň ZŠ
 • kurz prvej pomoci pre pedagógov,
 • servisný výjazd po 2 rokoch od inštalácie AED v danej škole.


Aj keď sme sa do projektu zapojili všetky triedy I. stupňa ZŠ, vyhlasovatelia projektu si vybrali kolektív žiakov 2. A triedy. Z tohto dôvodu našich žiakov na I. stupni v tento deň čakali ukážky prvej pomoci so sanitkou zážitkovou formou.

Všetko sa to začalo hneď od rána, len čo sa záchranári pripravili. Žiakov si rozdelili do menších skupín. Čakali nás štyri stanovištia so skutočnými záchranármi a ťažkými životom zachraňujúcimi ukážkami. Počas celej akcie na žiakov i záchranárov dozeral a pomáhal im Záchranársky orol – Falcko, ktorý si u žiakov získal veľký obdiv.

Na prvom stanovišti sa žiaci oboznámili, čo treba robiť, ak niekomu niečo zabehne, začne sa dusiť, či už je to dospelý alebo dieťa. Spoznávali príznaky epileptického záchvatu a zistili, čo je v takejto situácii najdôležitejšie urobiť. Nebolo to formou monotónneho rozprávania. Záchranári boli dokonale pripravení a nechýbali ani skutočné makety pacientov. Veď ako inak, keď o záchrane života nás učili veľkí záchranári, ktorí školia skutočných záchranárov.

Druhým stanovišťom bolo nafingovanie dopravnej nehody. Žiaci si aj zahrali, že sú v havarovanom dopravnom prostriedku a samozrejme aj riešili problémovú úlohu: „Čo mám robiť?“. Naučili sa, prípadne utvrdili sa, ako treba správne telefonovať (nie zbytočne) na záchranárske integrované zložky a určiť, čo sa stalo, kde sa stalo. V problémovej situácii zistili, načo sa používajú reflexné vesty, auto lekárničky, prečo je dôležité sa v prostriedkoch zapínať bezpečnostnými pásmi.

Tretím stanovišťom bolo miesto, kde žiakov záchranári prostredníctvom macíkov učili poskytovať prvú pomoc, ak niekto odpadne. Žiaci zisťovali vedomie postihnutého, dýchanie a prostredníctvom modelového automatického externého defibrilátora (AED) si precvičovali oživovanie svojho kamaráta macka.

Ako posledné stanovište mali záchranári pripravenú modelovú situáciu, kde za našou základnou školou sme našli na zemi odpadnutého poraneného figuranta. Na tomto mieste bol priestor pre záchranárov a oni ukázali žiakom, ako si privolať pomoc a čo povedať. Pomoc aj prišla so skutočnou sirénou a záchranárskym tímom. Pre postihnutého pacienta zabezpečili prvú pomoc a transport do najbližšieho zdravotného zariadenia. Žiaci mali možnosť nahliadnuť do sanitky, prípadne zisťovať, čo v nej je a načo sa to používa. Taktiež videli profesionálny defibrilátor. My všetci však veríme, že naši žiaci budú na seba vždy a všade dávať pozor, aby sa nemuseli previezť v takejto sanitke. Hoci dobre vieme, že na zlé veľa netreba. Často si ani neuvedomíme, ako ľahko sa môže stať a my budeme záchranárov potrebovať. I napriek tomu, že sme spoznali prácu záchranárov a stali sa našimi kamarátmi, si zaslúžia od nás veľkú úctu. Úctu preto, že ich profesia je veľmi náročná. Pomáhajú cudzím i keď vlastným možno nedokázali pomôcť. A ten, komu v živote zachránili niekoho blízkeho, by určite vedel povedať, akú veľkú vďaku nosí v srdci.

Po zážitkovej ukážke prvej pomoci pre žiakov I. stupňa ZŠ sa deň pre záchranárov na základnej škole ešte neskončil. Vzhľadom na dar, ktorý škola získala – automatický externý defibrilátor (AED), bolo potrebné, aby si aj pedagogickí zamestnanci „oprášili“ vedomosti o poskytovaní prvej pomoci formou kurzu prvej pomoci pre pedagógov. Opäť to nebolo len monotónne rozprávanie. Je lepšie raz vidieť ako dvakrát počuť a pani učiteľky i páni učitelia si prakticky precvičovali, či už to bolo používanie AED, oživovanie, poskytovanie prvej pomoci pri zlomeninách, pri úrazoch s poranením, pri popáleninách, atď.

Sme presvedčení, že naši žiaci dokázali získať pre Základnú školu, Ul. Poľná vo Veľkom Krtíši vzácny dar, ktorý môže zachrániť to najcennejšie – život človeka.

 

Text: Mgr. Tatiana Longauerová


 
Projekt „Záchrana som ja“

Projekt „Záchrana som ja“
Autor: Veronika Zoľáková

Projekt „Záchrana som ja“

Projekt „Záchrana som ja“
Autor: Veronika Zoľáková

Projekt „Záchrana som ja“

Projekt „Záchrana som ja“
Autor: Veronika Zoľáková

Projekt „Záchrana som ja“

Projekt „Záchrana som ja“
Autor: Veronika Zoľáková


 
 

 
Položky 1-4 z 9

Balíčky pre prváčikov

Vo štvrtok 7. septembra rozdával p. primátor Ing. Dalibor Surkoš balíčky pre prváčikov. Spolu rozdal 149 balíčkov, z toho 44 v ZŠ na J.A.Komenského (2 triedy), 69 v ZŠ na Nám. A.H.Škultétyho (3 triedy) a 36 v ZŠ na Poľnej (2 triedy). Oproti vlaňajšku bolo prváčikov o cca 5 % menej.


 
Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov

Odovzdávanie balíčkov pre prváčikov


 
 

 
Položky 1-4 z 38

ZUŠ... Tanečné popoludnie

Každý rok na konci školského roka sa koná tanečné popoludnie, kde sa predstaví celý tanečný odbor so svojimi choreografiami v spolupráci s literárno-dramatickým odborom.

Žijeme len raz...

bola téma tohtoročného tanečného popoludnia, ktoré sa konalo 20.6.2017 o 17:00hod. v KD vo Veľkom Krtíši.

Čo je najväčším problémom týkajúcim sa mládeže dnešnej doby? Prílišná voľnosť od rodičov? Internet, brána k takmer neobmedzeným možnostiam? „Skupinkovanie do rôznych pofidérnych partií?“ Tak toto všetko sme sa snažili vyjadriť a priblížiť pomocou pohybu, tanca, divadla a v neposlednom rade aj hudby.

Zaujímavosťou tohtoročného popoludnia bolo, že okrem verejnosti si program pozreli aj deti zo základných škôl vo Veľkom Krtíši v dopoludňajších hodinách ako výchovné predstavenie.

Fotogaléria


 

ZUŠ... 10. ročník Okresnej výtvarnej súťaže mladých „Graffiti 2017“

Výtvarná súťaž Graffiti v tomto roku niesla názov:

Navrhni si svoje vlastné tričko.

Súťažiaci mali za úlohu spraviť návrh potlače, ktoré by chceli mať na svojom tričku, v štýle graffiti. Do súťaže sa prihlásilo 125 prác zo deviatich škôl. (ZUŠ Veľký Krtíš,  ZUŠ Modrý Kameň, CVČ Veľký Krtíš, ZŠ s MŠ Dolná Strehová, ZŠ s MŠ Bušince, ZŠ KM s VJM Vrbovka, ZŠ Komenského Veľký Krtíš, ZS A. H. Š. Veľký Krtíš, ZŠ Poľná Veľký Krtíš). Práce boli rozdelené na dve vekové kategórie. 1. od 9-11 rokov a 2. od 12-15 rokov. Hodnotenie pripadlo porote v zostave: Mgr Ivana Lešková, Mgr. Biana Kollová, a Mgr. Tibor Gonda. Práce boli na vysokej úrovni, takže aj hodnotenie bolo veľmi ťažké. Nakoniec porota dospela k výsledkom a všetci ocenení žiaci dostali svoje vlastné tričká s potlačou, ktorú si navrhli a ďalšie ceny.

Fotogaléria


 

Základná škola, Poľná 1 ... PRVÁ POMOC

V živote často hodnotíme, čo je pre nás vzácne a cenné. Smútime za stratenými vzácnymi vecami, trápi nás strata cenných predmetov. Popritom si akosi ani dostatočne neuvedomujeme, čo je pre človeka najvzácnejšie.  V živote človeka je najcennejšie zdravie. Ľudská múdrosť hovorí: „Zdravý človek má tisíc želaní a chorý len jedno .... zdravie.“

Stáva sa, že stačí zlomok sekundy a naše životy sa úplne zmenia. Sú to sekundy, ktoré sú neskutočne stresové, plné napätia, strachu, končiace otázkou: „A čo teraz?“. Áno, máme na mysli chvíle človeka, keď je  potrebné poskytnúť prvú pomoc. Dospelí sa určite už niekedy dostali do situácie, keď bolo treba pomôcť a v sekundách sa správne rozhodnúť a konať. Odkiaľ však vieme, čo robiť? My „veľkí“ sme o tom už nie raz počuli, ale ... čo ak sa v takejto nepríjemnej situácii ocitnú deti. Nedá nám nespomenúť, že na školách prebieha projekt Detský čin roka, v rámci ktorého spoznávame príbehy, kde práve deti a žiaci dokážu v správnom čase správne pomôcť.

V Základnej škole, Ul. Poľná vo Veľkom Krtíši nám záleží, aby naši žiaci boli pripravení aj na takéto nie ľahké chvíle. „Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.“, a preto sme sa rozhodli pre žiakov zabezpečiť praktickú ukážku poskytovania prvej pomoci členmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Celé to začalo príjemnou modelovou situáciou v prírode, v lese,  kde sme spoznali hlavného hrdinu ukážky medveďa Miška, ktorého nám predstavila veľmi príjemná pani záchranárka. Perfektne zohratá dvojica vytvorila príbeh, v ktorom medveďa  Miška uštipla včela. V tej chvíli bol deťmi obľúbený Miško v ohrození života, pretože sa začal dusiť a odpadol. Žiaci si mohli skutočne vyskúšať ako správne volať pomoc, ako zistiť základné vitálne funkcie človeka. Prakticky si vyskúšali, čo je vedomie a ako spoznáme, či je človek pri vedomí. Pri každom kroku pomoci, ktorí sme spoločne zvažovali, sme sa za pomoci pani záchranárky, postupne prepracovali k masáži srdca, umelému dýchaniu. Žiaci spoznali aj pojem stabilizovaná poloha, samozrejme s praktickou ukážkou na Miškovi, ktorú si ako inak mohli na ňom priamo aj vyskúšať. Tak sa nám spoločne podarilo medveďovi Miškovi úspešne poskytnúť prvú pomoc a zachrániť ho. Miško sa prebral a strata vedomia ho prinútila pýtať sa nato, čo sa stalo. Žiaci mu vedeli postupne všetko zopakovať. Medveď Miško je však veľký kamarát detí, a preto robil akosi všetko naopak. Vnášal tak humorne ladenú atmosféru, ktorá udržiavala pozornosť žiakov. Tí ho však veľmi radi správne opravili a teraz aj jeho poučili i naučili J. Keď sa celá situácia dôkladne vysvetlila, žiaci dostali príležitosť ešte Miškovi ukázať, ako sa poskytuje masáž srdca a umelé dýchanie. Každý žiak mal k dispozícii zmenšený model kamaráta Miška, ktorému bolo treba poskytnúť prvú pomoc. Na záver sme sa s novými kamarátmi rozlúčili a zaželali si hlavne veľa zdravia.

Veríme, že aj táto ukážka poskytovania prvej pomoci formou zážitkového učenia, priniesla žiakom nové vedomosti a zručnosti. Týmto by sme sa chceli ešte raz poďakovať záchranárskej dvojici Mgr. Simone Sirágiovej a Vladimírovi Šúthovi.

Poďakovanie však patrí aj všetkým ostatným záchranárom. Ďakujeme vám za pomoc, ktorú nám poskytujete, že nám pomáhate v chvíľach života, keď aj sekundy trvajú hodiny, keď v nás prevláda strach a panika, keď zachraňujete nás, hoci ste mohli byť už so svojou rodinou!

Text, foto: Mgr. Tatiana Longauerová


 
Výuka prvej pomoci s deťmi

Výuka prvej pomoci s deťmi
Autor: Mgr. Tatiana Longauerová

Výuka prvej pomoci s deťmi

Výuka prvej pomoci s deťmi
Autor: Mgr. Tatiana Longauerová

Výuka prvej pomoci s deťmi

Výuka prvej pomoci s deťmi
Autor: Mgr. Tatiana Longauerová

Výuka prvej pomoci s deťmi

Výuka prvej pomoci s deťmi
Autor: Mgr. Tatiana Longauerová


 
 

 
Položky 1-4 z 5

Materská škola, Poľná 2 ... OLYMPIÁDA DETÍ

Olympiáda detí MŠ

Olympiáda detí MŠ

Úvodný príhovor

Úvodný príhovor

Olympiáda detí MŠ

Olympiáda detí MŠ

Olympijská pochodeň

Olympijská pochodeň


 
 
Olympijská pochodeň

Olympijská pochodeň

Olympiáda detí MŠ

Olympiáda detí MŠ

Olympiáda detí MŠ - športová disciplína

Olympiáda detí MŠ - športová disciplína

Olympiáda detí MŠ - športová disciplína

Olympiáda detí MŠ - športová disciplína


 
 

 
Položky 1-8 z 18

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28920

 
 
 
15101

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka