Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Prevencia

Rok 2019


 

ZÁKLADNÁ ŠKOLA INTERNÁTNA Veľká Čalomija

Ilustračná fotkaDňa 29.05.2019 sa v Základnej škole internátnej, Veľká Čalomija 65 uskutočnila preventívna prednáška na tému Šikanovanie na školách a jeho dôsledky. Tento krát boli cieľovou skupinou žiaci III. r. ZŠ. Preventista MsP Veľký Krtíš St. inšp. Bc. Lukáš Kucej zostavil prednášku z teoretickej časti v ktorej žiakom opísal osobu agresora a osobu, ktorá je šikanovaná a rovnako dôsledky takéhoto negatívneho správania sa. Praktická časť prednášky sa skladala z poukázania na vplyv šikanovania na šikanovanú osobu a z názornej ukážky, že aj slovami sa dá ublížiť. Žiaci svojou aktivitou pri kladení otázok ukázali príslušníkovi MsP, že téma predchádzania šikanovaniu je pre nich aktuálna. Na záver boli žiakom rozdané materiály na tému „VŽDY EXISTUJE RIEŠENIE“.


 

Špeciálna ZŠ na ul. Za parkom

Špeciálna ZŠ na ul. Za parkomDňa 24.04.2019 sa v priestoroch Špeciálnej základnej školy Veľký Krtíš na ul. Za parkom uskutočnila ďalšia beseda na tému - Šikanovanie na školách a jeho dopad na žiakov pod názvom  „VŽDY EXISTUJE RIEŠENIE“. Tento krát boli cieľovou skupinou žiaci siedmeho ročníka Špeciálnej ZŠ.

Po úvodnom objasnení problematiky dopadu šikanovania na šikanovaného a šikanujúceho bolo žiakom na konkrétnom príklade ukázané kam až môže tento negatívny fenomén s názvom šikana siahať. Po skončení besedy boli žiakom rozdané informačné brožúry na tému predchádzania šikanovaniu.


 

Špeciálna ZŠ na ul. Za parkom

Špeciálna  ZŠ na ul. Za parkomDňa 02.04.2019 o 08:00 hod. bola uskutočnená prednáška pre žiakov 5. r, Špeciálnej  ZŠ na ulici Za parkom, Veľký Krtíš. Žiakom bolo formou prezentácie vysvetlený pojem a význam slova šikanovanie a boli im objasnené dôsledky takéhoto negatívneho konania pre šikanovanú aj šikanujúcu osobu. Prednáška bola spojená aj s video prezentáciou a vyrozprávaním pravdivého príbehu o šikanovanej osobe.

Špeciálna  ZŠ na ul. Za parkomNa koniec boli deťom rozdané brožúrky, ktoré boli navrhnuté Mestskou políciou Veľký Krtíš na tému šikanovanie. Žiaci svojimi reakciami priamo na prednáške dali prevetistovi st. inšp. Bc. Lukášovi Kucejovi pozitívnu spätnú väzbu a svojou aktivitou pri kladení otázok žiaľ bohu ukázali, že už v tak mladom veku je téma zaoberajúca sa šikanou aktuálna.


 

Vždy existuje riešenie

SPOMEŇ SI, ŽE:

V detstve bol šikanovaný aj známi herec Tom Cruise a mnoho ďalších osobností. Každý z nich sa týchto problémov vlastnou silou a odhodlaním dokázal zbaviť a nezabránilo im to v živote dosiahnuť obrovské úspechy.

Ako sa nestať obeťou šikanovania.

Vždy existuje riešenie


 
šikanovanie-brozurka.pdf(856.3 kB)Vždy existuje riešenie

Rok 2018


 

Spoznávame značky s Mestskou políciou

Spoznávame značky s Mestskou políciouPreventívna aktivita bola vykonaná v druhej polovici roku 2018, konkrétne dňa 13.09.2018 v Materskej škole Sklabiná. Daná aktivita bola zameraná na správanie sa cyklistov a chodcov v cestnej premávke. Deťom boli postupne vysvetlené princípy bezpečnej jazdy na bicykli a povinnosti chodcov v premávke. Táto preventívna akcia bola spojená s otváraním detského dopravného ihriska v danej Materskej škole. Po ukončení prednášky boli deťom rozdané vecné odmeny za ich ochotu počúvať prednášajúceho a naučiť sa niečo nové.


 

Škôlkari sa učia s Mestskou políciou

Škôlkari sa učia s Mestskou políciouDruhá preventívna aktivita  bola uskutočnená dňa 23.10.2018 v Materskej škole Dolné Plachtince. Preventívna aktivita pre škôlkarov, organizovaná Mestskou políciou Veľký Krtíš bola zameraná na ozrejmenie ako sa správať na cestách pokiaľ sme v pozícií cyklistu alebo chodca, taktiež boli deťom vysvetlené základné pravidlá dopravnej výchovy za použitia interaktívnej tabule v priestoroch Materskej školy. Škôlkarom boli premietané niektoré zvislé dopravné značenia s ktorými môžu prísť do kontaktu v premávke na cestách či už ako cyklisti alebo chodci. Na záver bolo škôlkarom ukázané služobné motorové vozidlo Mestskej polície Veľký Krtíš z čoho mali veľkú radosť. Po prednáške boli škôlkarom rozdané odmeny a  omaľovánky vytvorené Mestskou políciou Veľký Krtíš.


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Ste spokojní s prácou MsÚ?
 
 
28920

 
 
 
15101

 
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka